Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Sukces uczennicy z Benic

2024-06-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Sukces uczennicy z Benic
Sukces uczennicy z Benic
BANASZAK

Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach, Antonina Kalak, zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Cztery pory roku z OZE” w kategorii uczniów klas 7-8.

Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarza przedstawiającego odnawialne źródła energii. Uczniowie musieli zapoznać się z broszurą, a następnie zdobytą wiedzę przedstawić w formie graficznej. W swojej pracy Antonina nawiązała do energii słońca, wiatru, wody oraz biomasy. Siódmoklasistka wykonała swoją pracę techniką mieszaną, wykorzystując papier o różnej teksturze, drewno, filc, rośliny i tworzywa sztuczne. Przed wysłaniem pracy konkursowej musiała również rozwiązać test, w którym udowodniła, że jej wiedza o odnawialnych źródłach energii jest bardzo duża.

4 czerwca Antonina Kalak wraz z rodzicami oraz szkolnym koordynatorem konkursu, Pauliną Radojewską, uczestniczyła w uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Uczennica odebrała nagrodę drugiego stopnia – teleskop, z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofa Grabowskiego oraz dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Wdowczyka.
Za trud i talent uczennicy została uhonorowana również Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Benicach, która otrzymała bon na kwotę 1000 zł.

 

OPRAC. (LT)
FOT. UMiG Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 5 =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023