2. /
  4. /
  5. Sukcesy Dawida Fortuniaka
Vidia film tekst

W ostatni weekend maja we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Dawid Fortuniak z ASW Nippon Krotoszyn dwukrotnie stanął na podium.

Do rywalizacji przystąpiło 105 karateków, reprezentujących 31 uczelni z całego kraju. Wśród nich znalazł się Dawid Fortuniak, który jest zawodnikiem ASW Nippon Krotoszyn, jak również studentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Nasz karateka wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kumite +84 kg, a ponadto wraz z kolegami z uczelni stanął na najniższym stopniu podium w kumite drużynowym. Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego zajęła trzecia miejsce w klasyfikacji generalnej.