Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Sulmierzyccy uczniowie na promocji książki

2023-11-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Sulmierzyccy uczniowie na promocji...
Sulmierzyccy uczniowie na promocji książki
HOLIKOWSKA

11 listopada w całym kraju świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. W Sulmierzycach w programie miejskich obchodów tego święta znalazła się m.in. uroczysta promocja książki o historii tego miasta w latach 1990-2020 autorstwa dr Anny Bestian-Zając – sulmierzyczanki, kierownik Oddziału IV Popularyzacji zasobu archiwalnego w Archiwum Państwowym w Kaliszu.

 

Na promocję książki, która odbyła się w sali gimnastycznej sulmierzyckiej szkoły, przybyli zaproszeni przez burmistrza Dariusza Dębickiego goście honorowi, a także liczni, zainteresowani tematem, mieszkańcy. W trakcie uroczystości włodarz podziękował autorce oraz Irenie Rękosiewicz – głównej inicjatorce powstania publikacji.

Dr Anna Bestian-Zając opowiedziała o swojej pracy nad książką oraz o przedstawionych w niej tematach. Każdy mógł nabyć „Historię Sulmierzyc” na specjalnie przygotowanym stoisku, a także zdobyć dedykację od samej autorki.

Uczniowie miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowali spektakl na temat historii miasta od jego XV-wiecznych początków do czasów nam współczesnych. W programie artystycznym wystąpili młodzi aktorzy z klas od I do VII, recytując, tańcząc i śpiewając.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Marcin Lis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE