Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Świetlica dziecięca przeszła metamorfozę

2022-10-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Świetlica dziecięca przeszła metamorfozę
Świetlica dziecięca przeszła metamorfozę
ENDORFINA

3 października oficjalnie otwarto i oddano do dyspozycji najmłodszych pacjentów Pokój Życzliwości na oddziale dziecięcym w Milickim Centrum Medycznym.

 

Przypomnijmy, że w czerwcu MCM złożyło wniosek o realizację tej inwestycji do wrocławskiego Stowarzyszenia Pozytywne.com. W ramach projektu „Pokoje Życzliwości” świetlica została gruntownie wyremontowana. Dzieci będą mogły teraz korzystać ze sprzętu telewizyjnego, gier i zabawek edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Pokój składa się z czterech stref – artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni.

– Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. To świetlice, w których mali pacjenci będą mogli na chwilę zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym szpitalnym życiu. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Koszt stworzenia jednego pokoju to 25 000 zł i są to środki w całości przeznaczane na remont i wyposażenie. W ramach projektu planujemy wyposażyć w ten sposób szpitalne świetlice w każdym mieście powiatowym w Polsce. W wyniku dotychczasowej pracy wyłoniliśmy 50 najbardziej potrzebujących placówek, które potwierdziły chęć współpracy z nami i wyznaczyły powierzchnię pod Pokój Życzliwości – poinformowało Stowarzyszenie Pozytywne.com.

OPRAC. (FENIX)

FOT. Pokoje Życzliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023