2. /
  4. /
  5. Świetny finisz Astry
MAX-MAL

Krotoszyńscy piłkarze w ostatnich tygodniach prezentowali wysoką formę. W ostatniej kolejce rundy jesiennej V ligi Astra pokonała 2:0 na wyjeździe ekipę Polonusa Kazimierz Biskupi, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu.

Od początku spotkania goście mieli optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Astra próbowała zaskoczyć rywali głównie strzałami z dystansu i stałymi fragmentami gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.
Po przerwie krotoszynianie szybko strzelili gola. W 47. minucie Adam Staszewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i goście wyszli na prowadzenie. Zaledwie kilka minut później rzut rożny wykonywał Szymon Polowczyk, piłka trafiła do Szymona Jankowskiego, a ten umieścił ją w siatce. Do końca meczu krotoszynianie kontrolowali sytuację i wykreowali sobie jeszcze kilka dobrych okazji, ale rezultat już się nie zmienił.
– Szymon Jankowski zadedykował gola swojej dziewczynie, Annie Krystek, która jest naszym fotografem. Śmiało można powiedzieć, że była to bardzo dobra runda w naszym wykonaniu. Szkoda, że już się skończyła, bo jesteśmy w naprawdę świetnej formie, czego potwierdzeniem jest pięć wygranych z rzędu. Cóż, musimy poczekać do wiosny – skomentował Mariusz Ratajczak, prezes Astry Krotoszyn.

Polonus Kazimierz Biskupi – Astra Krotoszyn 0:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Adam Staszewski (47′), 0:2 – Szymon Jankowski (55′)

ASTRA: Błaszczyk – Jankowski, Olejnik, Staszewski, Budziak, Powalisz (85′ Sępołowicz), Polowczyk (89′ Adamczyk), Reyer, Schneider, Juszczak, Lewandowski (80′ Nasalski)