Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Świętowali swoje 30-lecie

2017-11-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Świętowali swoje 30-lecie
Świętowali swoje 30-lecie
Vidia film tekst

18 listopada w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 30-lecia Zespołu i Kapeli Senior. Były podziękowania i gratulacje, były wyróżnienia dla zasłużonych członków zespołu oraz zabawa taneczna.

 

Podczas uroczystości przybliżono historię Seniora, który działa przy Niezależnym Związku Zawodowym „Solidarność Weteranów Pracy” w Zdunach. Zespół powstał 19 listopada 1987 roku z inicjatywy przewodniczącego NZZ „Solidarność Weteranów Pracy”, Jana Płonki. W skład Rady Klubu Senior weszli: Helena Korczak (przewodnicząca), Anna Piaseczna (kierownik), Marian Pondel (instruktor) oraz Mieczysław Skowroński, Anna Tanianka, Halina Chmielarczyk, Pelagia Pietrzak i Halina Fechner. Grupa liczyła wówczas 27 osób.

W 1990 roku przy zespole zawiązała się kapela. Jej pierwszy skład tworzyli Marian Pondel (akordeon), Stanisław Glinkowski (skrzypce), Józef Konieczny (akordeon), Stefan Kawecki (perkusja). Zespół występował na wielu imprezach. „Seniorzy” są znani z dobrej współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Baszkowie, np. w 1992 roku zorganizowali cztery występy dla tamtejszych pensjonariuszy.

W październiku 2010 roku Zespół i Kapela Senior zdobyły pierwsze miejsce i Grand Prix na przeglądzie „Senior z inicjatywą”, pokonując 27 innych grup z całego regionu. W repertuarze Seniora jest ponad czterysta utworów, wierszy i monologów. Są to m.in. pieśni patriotyczne i kościelne oraz folklorystyczne.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud