Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Synapsa na festiwalu ciężkich brzmień

2021-07-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Synapsa na festiwalu ciężkich...
Synapsa na festiwalu ciężkich brzmień
PERŁA ORLA

W dniach 24-25 lipca we Wrocławiu odbył się Lauder Fest 2 – Hybrid Metal Music Festival. Na scenie wśród wielu artystów wystąpił także zespół Synapsa, w którego skład wchodzi pochodzący ze Zdun Ernest Swora.

 

Synapsa to grupa, która muzycznie osadza się w klimatach metalcorowych i deathcorowych. Zespół w 2015 roku wydał płytę „Confession”, która była dostępna nie tylko w dystrybucji cyfrowej, ale również w sklepach w całym kraju. Wówczas muzycy ruszyli w ogólnopolską trasę koncertową.

W późniejszym czasie kapela wydała album „Dissimulation”, który zyskał szerokie uznanie. Ernest Swora pierwotnie miał być jedynie gitarzystą zespołu. Zbieg różnych zdarzeń sprawił jednak, że na tej płycie wystąpił również jako wokalista. I tak już zostało.

Synapsa zaprezentowała się na Lauder Fest 2 – Hybrid Metal Music Festival. Jest to wydarzenie łączące dźwięk, światło i ogień. Na festiwalu stanęły dwie sceny: Lauder Mini Stage oraz Extreme Stage. Synapsa wystąpiła na drugiej z nich. Łącznie podczas imprezy zagrało 20 zespołów. Dla tych, którzy nie mogli zjawić się na koncertach osobiście, uruchomiona została transmisja na żywo.

– Zagrali krotko, acz treściwie. Biorąc pod uwagę fakt, że chłopcy dosłowne urwali się z urlopów, żeby przyjechać i dać półgodzinnego kopa, wyszło bardzo dobrze. Moc dosłownie wylewała się z głośników. Wielka nadzieja w tych chłopakach. Potrafią robić użytek z instrumentów, do tego potężny wokal. Bardzo ciekawy zespół – napisano w recenzji na szarpidrut.pl, portalu z niezależną muzyką gitarową.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud