2. /
  4. /
  5. Team Moniki nie dał...
Dariusz Rozum

W drugi weekend lipca w Bydgoszczy odbyła się największa triathlonowa impreza w Polsce. W Enea Bydgoszcz Triathlon startowało 4500 zawodników i zawodniczek, a do tego kilkuset młodych sportowców w zawodach dla dzieci Enea Tri-Fun. W gronie uczestników znalazła się Monika Jadczak.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 1/8 – super krótki (475 m pływania, 21 km jazdy rowerem, 5,5 km biegu), 1/4 – krótki (950 m pływania, 42 km jazdy rowerem, 10,8 km biegu) i 1/2 – średni (1900 m pływania, 82 km jazdy rowerem, 22 km biegu). Dla debiutantów przygotowano Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy rowerem, 4,25 km biegu). Ponadto rywalizowały sztafety i drużyny oraz przeprowadzone zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Puchar Świata w Quadrathlonie.

Monika Jadczak po raz pierwszy wystąpiła w nietypowej roli. Brała bowiem udział w zawodach drużyn mieszanych na dystansie 1/2 IM. Prócz krotoszynianki ekipę ALE Team tworzyli Kajetan Biczkowski i Michał Kubiak.

Monika, ze względu na bardzo dobre wyniki w pływaniu, rozpoczęła rywalizację jako pierwsza. 1900 metrów w wodzie pokonała w czasie 28 minut i 17 sekund. Po niej na rowerową trasę o długości 82 km ruszył Kajetan Biczkowski, który wyprowadził swój team na prowadzenie. Walka była bardzo wyrównana – kolejny zespół tracił tylko 16 sekund do liderów, a trzecia drużyna miała do nadrobienia 31 sekund.

Jako ostatni z ALE Team wystartował Michał Kubiak, który miał do przebiegnięcia 22 kilometry i 400 metrów. Zawodnik spisał się rewelacyjnie, przez całą trasę powiększając przewagę nad rywalami. Ekipa ALE Team ukończyła zmagania w czasie 4:01:15, pokonując wszystkie inne zespoły, nawet te składające się wyłącznie z mężczyzn. Druga drużyna straciła do zwycięzców około 15 minut. Tak więc team Moniki wygrał i klasyfikację ekip mieszanych, i klasyfikację open.