Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Testowali wytrzymałość młodych leśników

2024-06-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Testowali wytrzymałość młodych leśników
Testowali wytrzymałość młodych leśników
Mayor Ink

5 dziewcząt i 20 chłopców wzięło udział w Mistrzostwach Szkoły w Teście Coopera. Rywalizacja w trzech kategoriach odbyła się 5 czerwca w Technikum Leśnym w Miliczu.

 

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, opracowana pod koniec lat 60. ubiegłego wieku przez amerykańskiego lekarza na potrzeby armii. Współcześnie ta metoda jest szeroko wykorzystywana w sporcie. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, co pozwala na zbadanie wytrzymałości, biorąc pod uwagę przyjęte kryteria wieku i płci.

Na stadionie lekkoatletycznym milickiego technikum rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach – dziewcząt, chłopców klas I-II oraz chłopców klas III-IV. Wśród dziewcząt złoto wywalczyła Karolina Tarka. Drugie miejsce zajęła Joanna Zalińska, a trzecie Zuzanna Fedorowicz. Zmagania młodszej ekipy chłopców zakończyły się triumfem Macieja Łazarza, a na niższych stopniach podium stanęli Mikołaj Frydrych i Damian Kubicki. Złoto w starszej ekipie zgarnął Dominik Kukiełczyński, srebro trafiło do Kamila Kamińskiego, a brąz zdobył Maciej Andrzejewski.

 

(MS)

FOT. Technikum Leśne w Miliczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 18 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek