2. /
  4. /
  5. To był bardzo intensywny...
KLIBER FINANSE

Drugi weekend września był dla reprezentantów klubów biegowych z powiatu krotoszyńskiego nader intensywny. Startowali bowiem w kilku imprezach sportowych.

W VII Tradycyjnym Półmaratonie Biskupiańskim w Starej Krobi nasz powiat reprezentowali zawodnicy KS Krotosz. Najlepiej spisała się Justyna Karolczak, która zajęła szóste miejsce w open i triumfowała wśród kobiet, ustanawiając jednocześnie rekord trasy – 01:19:58. Na czternastej lokacie znalazł się Karol Olejniczak, który okazał się najlepszy w kategorii M50 (01:29:07). Świetnie zaprezentował się też Piotr Grzempowski, który zajął dziewiętnaste miejsce w open, a ponadto był drugi w kategorii M30 (01:32:17). Do mety dobiegli także Artur Marek (01:35:02) i Marcin Basiński (02:36:39). W ćwierćmaratonie wystartował Valery Maćkowiak, który uplasował się na drugiej pozycji w kategorii M60+ (01:26:34). W biegu na 10,5 km zadebiutowała przyszła klubowiczka, półtoraroczna Marysia Karolczak (córka Justyny), która wraz ze swoim tatą Arkadiuszem pokonała trasę w wózku.

Naszych zawodników nie mogło zabraknąć w X Biegu Karpia w Miliczu. Na dystansie 10 km Krotosz reprezentował Tomasz Knapik (57:36), a Krotoszyńską Grupę Biegową – Rafał Bystrowski (44:57) i Szymon Kabat (54:15). 5-kilometrową trasę pokonały natomiast Monika Dolata, która zwyciężyła w kategorii K30 (25:15), Wioletta Bystrowska (29:33) i Iwona Sobkowiak (32:22). W Miliczu startowali też reprezentanci Koźmin Biega. Krótszy dystans ukończył Michał Jarosz, który był trzeci w kategorii M40 (18:47), a 10 km przebiegli Maciej Namysł (44:24) i Monika Rejko, która triumfowała w kategorii K40 (48:39).

Biegacze Krotosza pojawili się jeszcze na XIII Biegu o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice. Czesław Sienkiewicz był najlepszy w kategorii M5 z rezultatem 21:43. W zawodach uczestniczył także Rafał Sójka (22:36).

Przedstawiciele Krotoszyńskiej Grupy Biegowej wzięli udział w Greatman Kościan – Nowy Dębiec Triathlon 2022. W konkurencji 1/8 ironman sztafet Szymon Głuchowski, Maciej Karolewski i Adam Pluta zajęli jedenaste miejsce. Z kolei Karol Marcisz reprezentował KGB w V Bojanowskim Duathlonie, uzyskując wynik 01:12:20.

Reprezentanci Witkowski Running Team zdecydowali się na udział w trzeciej edycji TrackRun Środa Wlkp. Zysk w tego wydarzenia – w kwocie 2117 złotych – przekazany został na rzecz Jaśminy, która walczy z chorobą nowotworową. Zmagania toczyły się w kilku konkurencjach. W biegu na 400 metrów Oliwia Chytrowska zajęła drugie miejsce (01:08), a Nikola Łacina była trzecia (01:09). Warto dodać, iż dziewczęta były klasyfikowane razem z chłopcami. W biegu na 1000 metrów startowali Mateusz Poczta (03:06) i Dawid Szlachta (03:20). Z kolei na dystansie 3000 m świetnie zaprezentowali się Szymon Winiarski, który okazał się najszybszy, a także Elżbieta Gruszczyńska, która była najlepsza w gronie pań. Na 3 km pobiegli również Kacper Winiarski (11:06), Rafał Grzelak (11:54), Jakub Choryza (12:29) oraz Marta Chytrowska (14:18).