Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

To był piękny jubileusz!

2019-09-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. To był piękny jubileusz!
To był piękny jubileusz!
GetFree

19 i 20 września już po raz piętnasty realizowany był projekt „Senior z inicjatywą”. Organizatorami wydarzenia były Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy objęli marszałek województwa wielkopolskiego oraz burmistrz Krotoszyna.

 

W realizację projektu, jako partnerzy, zaangażowały się także Krotoszyński Ośrodek Kultury oraz władze gmin Krotoszyn, Koźmin Wlkp., Zduny, Sulmierzyce i Rozdrażew. 19 września w sali sesyjnej krotoszyńskiego magistratu zorganizowano debatę „W sile wieku”. Prelegentami były osoby na co dzień zajmujące się polityką społeczną, dotyczącą spraw seniorów.

Następnego dnia w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbył się kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej. Wystąpiły zespoły reprezentujące koła seniorów z całej Wielkopolski, m.in. z Krotoszyna, Rawicza, Gostynia, Jarocina, Pleszewa. Imprezę prowadzili Irena Marszałek – przewodnicząca krotoszyńskiego oddziału PZERiI – oraz Andrzej Piotrowski – dyrektor PCPR-u.

Na scenie zaprezentowało się 31 wykonawców. Śpiewano indywidualnie lub zespołowo. Każdy wykonawca otrzymał symboliczny puchar. W przerwach pomiędzy występami seniorzy odpowiadali na pytania z zakresu 15-letniej historii projektu „Senior z inicjatywą”. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali drobne upominki. Była też okazja obejrzeć pokaz mody, przygotowany przez Krystynę Nowacką z PZERiI.

Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli organizatorom listy okolicznościowe z podziękowaniami i gratulacjami. Wspólnie wyrazili uznanie, w jaki sposób projekt „Senior z inicjatywą” rozwinął się przez kilkanaście lat. – Dajecie dużo ciepła i radości, umożliwiacie realizację marzeń i talentów – powiedział wicestarosta Paweł Radojewski.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud