Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Tragiczny wypadek w Wolenicach

2024-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Tragiczny wypadek w Wolenicach
Tragiczny wypadek w Wolenicach
TAPAS

9 lipca o godz. 21.25 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w wyniku którego dwudziestolatek z Krotoszyna zmarł w karetce w drodze do szpitala.

 

– Po dotarciu na miejsce zastępów pożarniczych, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że doszło do zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego. Pojazd leżał na dachu, a nieprzytomna osoba przemieszczająca się tym pojazdem znajdowała się na zewnątrz pod opieką osoby postronnej, która jak się później okazało posiadała kwalifikacje ratownika medycznego. Równocześnie z zastępami straży pożarnej na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym. Strażacy wsparli działania ratowników medycznych w zakresie przemieszczania poszkodowanego do karetki pogotowia. – informuje Tomasz Patryas, rzecznik Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi K-15, po wcześniejszym wyprzedzeniu innego pojazdu na łuku drogi, kierujący samochodem marki Opel Astra, jadąc prawdopodobnie z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Kierujący wypadł z samochodu i w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce, w drodze do szpitala, gdzie w trakcie drogi był reanimowany.- informuje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań, a także przeszukiwali miejsce wokół wypadku w celu wykluczenia udziału innych osób mogących uczestniczyć w zdarzeniu oraz zabezpieczyli rozbity pojazd. Działania straży trwały prawie 3 godziny.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano czynności: szkic, oględziny miejsca, dokumentację fotograficzną, z udziałem grupy dochodzeniowo – śledczej i technika kryminalistyki w celu wyjaśnienia szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

 

(LT)

FOT. JRG Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + 14 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek