Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Triumf krotoszyńskich deblistów

2017-09-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Triumf krotoszyńskich deblistów
Triumf krotoszyńskich deblistów
COT

Andrzej Kaźmierczak i Dominik Marcisz wygrali turniej deblowy mężczyzn o Puchar WTT Solec. Na najniższym stopniu podium uplasował się duet z Koźmina Wielkopolskiego – Mirosław Borodo i Marek Mastalierz.

 

W grupie Kaźmierczak i Marcisz odnieśli komplet zwycięstw, pokonując Norberta Kubiaka i Patryka Duszyńskiego 2:0 (6:2, 6:3), Rafała Góreckiego i Michała Barańskiego 2:0 (6:3, 6:4) oraz Wojciecha Chlebowskiego i Patryka Andrzejewskiego 2:0 (6:2, 6:2). Z drugiego miejsca awans do dalszej fazy uzyskali Górecki i Barański.

W drugiej grupie Mirosław Borodo i Marek Mastalierz ograli Tomasza Płoszczycę i Dominika Geldnera 2:0 (6:2, 6:2) oraz przegrali z Radosławem Bahłajem i Rafałem Pieczyńskim 0:2 (4:6, 5:7), zajmując drugą lokatę.

Tę ostatnią parę w półfinale pokonał krotoszyński duet, z kolei koźmińscy tenisiści musieli uznać wyższość Góreckiego i Barańskiego. W meczu o trzecie miejsce Borodo i Mastalierz pokonali Pieczyńskiego i Bahłaja 2:0 (6:4, 7:5).

Finał był bardzo zacięty. Pierwszą partię 7:6 wygrali Górecki i Barański. Kolejne dwa sety należały już do Kaźmierczaka i Marcisza – 7:5, 6:3 – i to oni zostali triumfatorami turnieju.

Nagrody wręczał Andrzej Paczkowski, prezes WTT Solec. – Na wstępie trzeba podkreślić wielką rolę organizatora – Andrzeja Paczkowskiego, który sam doprowadził do budowy czterech kortów, z których jeden okalają trybuny. To ewenement w skali kraju – podkreśla A. Kaźmierczak. – Rywalizacja stała na wysokim poziomie. W turnieju walczyły pary z Poznania, Śremu, Jarocina czy Pleszewa. Jesteśmy zadowoleni z naszej dyspozycji oraz z gościnności, z jaką się spotkaliśmy na obiektach WTT Solec – dodaje tenisista.

(GRZELO)

FOT. WTT Solec

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud