Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Trójka na zwycięskim szlaku

2018-03-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Trójka na zwycięskim szlaku
Trójka na zwycięskim szlaku
Pałac w Orli tekst

Bardzo dobrze spisują się siatkarze ZSP nr 3 w Krotoszynie w rozgrywkach Licealiady. Podopieczni Renaty Marszałek-Popiel zajęli drugie miejsce w etapie rejonowym i zaprezentują się w półfinale mistrzostw Wielkopolski.

Reprezentanci Trójki w pierwszej fazie rozgrywek rywalizowali z drużynami z powiatu krotoszyńskiego. Podopieczni Renaty Marszałek-Popiel zanotowali zaledwie jedną porażkę i uzyskali kwalifikację do etapu rejonowego, który odbył się w Kaliszu.

W finale rejonu zagrało siedem ekip, które podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej – trzyzespołowej – najlepsze było I LO w Kaliszu. Z kolei krotoszynianie w swojej grupie ograli ZSS w Kaliszu 2:0 (25:20, 25:17), a następnie pokonali III LO w Ostrowie Wlkp. 2:1 (25:16, 17:25, 15:12) i awansowali do finału turnieju. Po zaciętej walce ekipa z Trójki uległa kaliskim licealistom 1:2 (14:25, 25:15, 11:15), ale awansowała do półfinału mistrzostw Wielkopolski.

W krotoszyńskim teamie zagrali Maksymilian Grządka, Mateusz Sroczan, Adrian Plewa, Wiktor Grześkowiak, Patryk Śnieciński, Jakub Sobkowiak, Damian Wróbel i Dominik Król.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud