2. /
  4. /
  5. Trzy medale na mistrzostwach...
OPEN GLOBAL

W 53. Mistrzostwach Polski U’18 w Lekkiej Atletyce startowało troje zawodników z powiatu krotoszyńskiego, reprezentujących na co dzień KS Stal LA Ostrów Wielkopolski. Młodzi lekkoatleci z naszego regionu wywalczyli trzy medale.

Wśród najlepszych lekkoatletów młodego pokolenia z całego kraju znaleźli się również zawodnicy z terenu powiatu krotoszyńskiego (o Paulinie Stempniak piszemy w innym tekście – przyp. red.), trenujący w ostrowskim klubie. We Włocławku zaprezentowali się Ewa Piaszczyńska, Dawid Grząka oraz Michał Jopek.

Ewa w biegu na 100 m uplasowała się na piątej lokacie. Rewelacją natomiast było to, co uczyniła wraz z koleżankami w sztafecie 4 x 100 m. Dziewczęta bowiem okazały się najlepsze z wynikiem 47,47 s, który jest nowym rekordem Ostrowa Wlkp.

Znakomicie spisał się też Dawid Grząka, który stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 100 m. Dawid wraz z Michałem Jopkiem startowali też w sztafecie 4 x 100 m. Reprezentacja ostrowskiego klubu zajęła drugie miejsce z czasem 42,58 s. Nie udało jej się pokonać tylko drużyny AML Słupsk. M. Jopek w biegu indywidualnym na 100 m uplasował się na trzynastej lokacie.