2. /
  4. /
  5. Trzy medale na mistrzostwach...
VISUS

W Staszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików U’14 w Zapasach w Stylu Wolnym. Trzy medale z tej imprezy przywieźli zawodnicy z powiatu milickiego.

W kategorii wagowej 62 kg klasą dla siebie był Franciszek Dubaj. Zapaśnik UKS Olimpia Cieszków nie stracił żadnego punktu technicznego! W finale pokonał Filipa Małowskiego z Łódzkiej Akademii Zapasów i został mistrzem Polski!

W Staszowie cieszkowski klub reprezentowali także Gabriel Skwiercz – 11. miejsce w kat. 44 kg, Błażej Żyto – 11. miejsce w kat. 48 kg, Alan Szydłowski – 10. miejsce w kat. 52 kg.

Dwa razy na podium stanęli przedstawiciele ULKS Bizon Milicz. W kategorii 75 kg srebro wywalczył Oskar Matuszek, który szedł przez turniej jak burza, lecz w finałowej walce musiał uznać wyższość Michała Gosińskiego z Łódzkiej Akademii Zapasów. W kat. 57 kg brąz zdobył Kacper Trojnar. W zawodach startowali również Kamil Hencki – 9. miejsce w kat. 52 kg, Bartosz Szymański – 10. miejsce w kat. 68 kg.