2. /
  4. /
  5. Tuzin medali w Jeleniej...
KLIBER FINANSE

Bardzo zadowoleni wrócili reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań z Jeleniej Góry, gdzie rywalizowali w X Karkonoskim Pucharze Sprintu. Nasza ekipa zdobyła w tych zawodach 12 medali.

Cztery razy na podium stanął Mateusz Twaróg, który był najlepszy na 50 m stylem motylkowym i na 50 m stylem grzbietowym oraz drugi na 50 m stylem dowolnym i trzeci na 50 m stylem klasycznym.

Cztery indywidualne medale wywalczyła także Patrycja Giewiada, która ponadto została uznaną drugą najlepszą zawodniczka zawodów. Patrycja zdobyła złoto na 50 m stylem klasycznym, srebro na 25 m stylem dowolnym – wyścig australijski, a także dwa brązowe krążki – na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Do tego dorobku dołożyła srebro w sztafecie, wespół  z Barbarą Zakrzewską, Natalią Zakrzewską i Zofią Kamińską. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w konkurencji 4×50 m stylem dowolnym kobiet open.

Poza tym zarówno Małgorzata Kamińska, jak i Zofia Kamińska oraz Barbara Zakrzewska wywalczyły brązowe medale w konkurencji 50 m stylem grzbietowym.