3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Tym razem na długich...
DiamondHair

Reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań uczestniczyli w XI Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Dąbrowa Górnicza Pogoria III.

Po raz pierwszy w historii klubu krośniczanie wystartowali w sztafecie na wodach otwartych 3 x 1250 metrów. Marcin Maryjowski, Iga Maślej i Mateusz Twaróg uplasowali się na 14. miejscu w gronie 31 ekip. Nasz team był jedyny z województwa dolnośląskiego.

Następnego dnia z dystansem 5000 metrów zmierzyli się Mateusz Twaróg oraz Marcin Maryjowski i ukończyli zmagania na – odpowiednio – ósmej i dziewiątej lokacie. Z kolei Iga Maślej wywalczyła medal na dystansie 1000 metrów. Zawodniczka krośnickiego klubu zajęła trzecią pozycję.