Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Tymczasowy areszt dla seryjnego włamywacza

2023-11-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Tymczasowy areszt dla seryjnego...
Tymczasowy areszt dla seryjnego włamywacza
OPEN GLOBAL

Miliccy policjanci aresztowali 19-letniego mężczyznę, który w ostatnim czasie dokonał dziesięciu włamań do pawilonów handlowych na terenie targowiska. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

 

W nocy z 4 na 5 listopada na terenie targowiska w Miliczu doszło do pięciu włamań do pawilonów handlowych. Sprawca kamieniem wybił szyby w oknach lub w drzwiach i w ten sposób dostał się do wnętrz. Z trzech sklepów jednak nic nie ukradł, natomiast z jednego zabrał kasę fiskalną o wartości 2500 złotych, a z innego ukradł damską torebkę. Wybijając szyby, włamywacz dokonał zniszczeń mienia, opiewających na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Ponadto okazało się, że tej samej nocy w podobny sposób ktoś włamał się do marketu samoobsługowego przy ulicy Krotoszyńskiej w Miliczu. Tam złodziej ukradł latarkę, przewody do ładowania telefonów komórkowych i inne przedmioty o łącznej wartości kilkuset złotych.

Policja szybko podjęła śledztwo i już następnego dnia zatrzymała 19-letniego mieszkańca Milicza, odnajdując przy nim skradzione przedmioty. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w areszcie.

– W toku dalszych czynności okazało się, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej, a dokładnie 1 listopada, w ten sam sposób włamał się do pięciu pawilonów handlowych na tym samym targowisku. Wtedy także już następnego dnia został zatrzymany przez policjantów, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Niestety, 19-latek za nic miał to postanowienie i już po kilku dniach popełnił kolejne przestępstwa w tym samym miejscu. Tym razem jednak sytuacja prawna seryjnego włamywacza uległa istotnej zmianie – na wniosek prokuratora 9 listopada Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie przeciwko podejrzanemu, któremu grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, jest w toku. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zaistniałych przestępstw – poinformował podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

(FENIX)

 

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − trzy =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE