Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Udało się pozyskać środki na kontynuację dwóch projektów!

2021-03-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Udało się pozyskać środki...
Udało się pozyskać środki na kontynuację dwóch projektów!
Finestra
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny ponownie wnioskowała o dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Zdunowskiej książnicy przyznano środki na realizację dwóch projektów – „BiblioMALUCH” oraz „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję”! Mają one na celu dać szansę dzieciom w różnym wieku rozwoju i poznawania świata w ciekawym i barwnym otoczeniu.

 

Oba projekty uplasowały się na wysokich lokatach na liście wniosków o dofinansowanie – „BiblioMALUCH” zajął 31. miejsce, a projekt „W wakacyjnej…” był 85. na 654 złożone wnioski. Na ich realizację biblioteka w Zdunach otrzymała łącznie kwotę 19 400 złotych.

W ramach projektu „BiblioMALUCH” dzieci w wieku od roku do trzech lat, wespół z rodzicami, mogą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, wspomagających w niekonwencjonalny sposób rozwój sensoryczny. Z kolei dzięki realizacji projektu „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję” dzieci z gminy Zduny będą mogły aktywnie i kreatywnie spędzić czas letni poprzez „zwiedzanie świata” i poznawanie kolejnych krajów. Spotkania w ramach obu projektów będą odbywały się nie tylko w Zdunach, ale także w filiach w Baszkowie i Konarzewie.

Przypomnijmy, iż z powodu obostrzeń obowiązujących od 20 marca wszystkie spotkania – i te dla dzieci, i te dla dorosłych – są tymczasowo wstrzymane. Ze zbiorów biblioteki można oczywiście korzystać, pod warunkiem ścisłego przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Pracownicy biblioteki zachęcają do uregulowania zaległości na kontach czytelniczych. Według regulaminu książnica może wystosować upomnienia oraz kary za przetrzymywanie książek.

Aktualne informacje na temat godzin otwarcia, zaleceń sanitarnych oraz ewentualnych spotkań można znaleźć na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.zduny.pl) lub w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

(RED)

 

Dyrektor i Pracownicy Biblioteki składają wszystkim Użytkownikom i Czytelnikom GL KROTOSZYN życzenia na ten nadchodzący, wyjątkowy czas – zdrowia, nadziei, spokoju. Święta to dobry czas na czytanie 🙂

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK