2. /
  4. /
  5. Udane rozpoczęcie sezonu
AGRO INTEGRACJA

Pod koniec lutego nasi sumocy rywalizowali w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Dębicy. Pierwszy w tym roku start przedstawicieli Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn i Uczniowskiego Klubu Sportowego Samson Kobylin okazał się bardzo udany.

W zmaganiach juniorów najlepsi w swoich kategoriach okazali się Marta Wielebińska (UKS Samson Kobylin – 75 kg), Piotr Sikora (UKS Samson – 60 kg) oraz Michał Fabianowski (TA Rozum Krotoszyn – open).

Na drugich miejscach zawody ukończyli Monika Sowa (UKS Samson – 65 kg i 70 kg), Piotr Sikora (70 kg) i Kacper Mikołajczyk (TA Rozum – +100 kg i open). Na najniższym stopniu podium stanęli Julia Całka (UKS Samson – 50 kg), Aleksandra Małecka (UKS Samson – 60 kg), Jakub Kobusiński (UKS Samson – 60 kg), Paweł Sikora (UKS Samson – 60 kg), Kinga Sroczan (UKS Samson – 70 kg i 75 kg), Mikołaj Kandzierski (UKS Samson – 90 kg) oraz M. Fabianowski (TA Rozum – +100 kg).

W gronie seniorów Olimpia Robakowska (TA Rozum) nie dała szans rywalkom w kategorii 80 kg. Na drugim miejscu w kat. 70 kg oraz na trzecim w 65 kg uplasowała się Aleksandra Rozum (TA Rozum). Aleksandra Bzodek (UKS Samson) była trzecia w kat. 73 kg. W kat. 85 kg triumfował Patryk Swora (UKS Samson). Drugą lokatę w open zajął Aron Rozum (TA Rozum). Z kolei Mateusz Konieczny (TA Rozum) stanął na najniższym stopniu podium w kat. 77 kg.

W klasyfikacji drużynowej UKS Samson Kobylin był trzeci. Kolejne zawody seniorów odbędą się w dniach 10-11 marca w Białymstoku.