2. /
  4. /
  5. Udane występy młodzików
SofraHous

W Kwidzynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu przywieźli z zawodów łącznie dziesięć medali.

W szranki stanęli młodzi sportowcy z czterech województw – wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. Znakomicie w Kwidzynie spisali się reprezentanci UKS Olimpijczyk Sulmierzyce, którzy sześć razy stawali na podium. Najlepsi w swoich kategoriach byli Nikola Kromarek (60 kg) oraz Eryk Bogucki (65 kg), srebrny krążek zdobył Miłosz Wieczorek (40 kg), a brązowe medale zgarnęli Jagoda Piotrowicz (50 kg), Tymoteusz Kot (40 kg) i Rafał Grzelak (45 kg).

W turnieju rywalizowało sześcioro przedstawicieli UKS Samson Kobylin. Po złoto sięgnęli Antoni Czebatura (55 kg) i Mikołaj Czwojdrak (70 kg), a na trzeciej lokacie uplasował się Kacper Matysiak (60 kg).

Z trzyosobowej ekipy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn na najwyższym stopniu podium stanął Filip Urbaniak (50 kg).