2. /
  4. /
  5. Udane występy reprezentantów Ursusa
KLIBER FINANSE

Przedstawiciele SAC Ursus Krotoszyn startowali w I Debiutach PZKFiTS w Trójboju Siłowym Klasycznym. Zawody odbyły się w Puławach. Nasi zawodnicy kilka razy stawali na podium.

Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wagowych. O końcowej klasyfikacji decydowała liczba zdobytych punktów, obliczanych na podstawie wagi i uzyskanego wyniku w kilogramach.

Znakomicie spisała się Julia Maślankowska, startująca w kategorii -52 kg. Zawodniczka Ursusa zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 85 kg w przysiadzie, 45 kg w wyciskaniu leżąc i 95 kg w martwym ciągu, poprawiając za każdym razem własne rekordy. Łączny wynik 225 kg zapewnił jej złoty medal.

Złoto wywalczyła także Monika Chlebowska w kategorii -76 kg. Reprezentantka SAC Ursus przysiadła 105 kg, wycisnęła leżąc 50 kg, a w martwym ciągu osiągnęła 107,5 kg, co dało łączny rezultat 262,5 kg. Ona również w każdej konkurencji poprawiała rekordy życiowe.

Kolejnym złotym medalistą okazał się Wojciech Cierniewski, rywalizujący w kategorii -66 kg. Nasz trójboista osiągnął 117,5 kg w przysiadzie, 77,7 kg w wyciskaniu leżąc i 160 kg w martwym ciągu (łączny wynik: 355 kg), ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Dominik Palczewski w kategorii -105 kg, uzyskując 215 kg w przysiadzie, 127,5 kg w wyciskaniu leżąc i 227,5 kg w martwym ciągu (rekord życiowy), co dało mu łącznie 570 kg (rekord życiowy). Ponadto wystartował w pojedynczej konkurencji wyciskania leżąc i z wynikiem 125 kg zajął drugie miejsce.

Srebrny medal wywalczył Kornel Szymanek w kategorii -66 kg. Zawodnik Ursusa przysiadł 97,5 kg (rekord życiowy), wycisnął leżąc 57,5 kg oraz osiągnął 125 kg w martwym ciągu (rekord życiowy). Łączny rezultat 280 kg jest jego nowym rekordem życiowym.

Po brąz sięgnął Łukasz Kostaś w kategorii -105 kg, uzyskując 175 kg w przysiadzie, 117,5 kg w wyciskaniu leżąc i 200 kg w martwym ciągu (rekord życiowy), co dało łączny wynik 492,5 kg.

Tuż za podium uplasował się Szymon Olejniczak (-105 kg). Krotoszyński trójboista przysiadł 170 kg (rekord życiowy), wycisnął leżąc 85 kg, a w martwym ciągu uzyskał 175 kg (rekord życiowy), osiągając tym samym rezultat 430 kg, będący jego rekordem życiowym.