2. /
  4. /
  5. Udane występy w turnieju...
Serafiniak

Reprezentanci pięciu klubów karate z powiatu krotoszyńskiego rywalizowali w Bydgoszczy, gdzie odbyły się zawody International Central Europe Open. Turniej zgromadził ponad tysiąc zawodników i zawodniczek z dziesięciu krajów.

W klasyfikacji medalowej najwyżej uplasował się UKS Shodan Zduny, który z dorobkiem czterech złotych medali i jednego srebrnego zajął 11. miejsce. W rywalizacji doświadczonych karateków złote krążki wywalczyli Jarosław Adamski w kata 45-54 lata oraz Piotr Lisewski w kata +55 lat, natomiast Anna Zielonka-Paulińska była druga w kata 35-44 lata. W zmaganiach zespołowych bezkonkurencyjne były dwa zdunowskie teamy – w kata drużynowym U’12 triumfowały Aleksandra Adamska, Anna Choma i Nikola Jasińska, a w kata drużynowym U’14 najlepsze okazały się Natasza Adamska, Aleksandra Adamska i Anna Choma.

Sześć razy na podium stawali reprezentanci Klubu Karate Bonsai Rozdrażew. Złoto zdobyły Emilia Gnatowska w kata U’12 białe i żółte pasy oraz Nikola Filipiak w kumite U’12 +45 kg, po srebro sięgnęli Filip Bielawny w kumite U’10 +30 kg białe i żółte pasy oraz Rozalia Liberska w kata U’8 białe i żółte pasy. Ta ostatnia wywalczyła też brąz w kata U’8. Trzecie miejsce zajęli również Miłosz Kubiak, Franciszek Filipiak i Filip Bielawny w kata drużynowym U’10.

Cztery medale to dorobek ekipy ASW Nippon Krotoszyn. W kumite U’12 -35 kg najlepsza była Maria Krawiec. Anna Chlebowska była druga w kumite U’18 -53 kg i trzecia w kumite U’21 -55 kg. W kata drużynowym U’12 na trzeciej lokacie uplasowały się Alicja Kempa, Daryna Popova i Agata Szczepaniak.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli przedstawiciele Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan, Kajetan Woźniak zdominował konkurencję kumite w kat. U’18 -76 kg, a Natasza Błażejczyk nie miała sobie równych w kumite U’12 -45 kg.

W kumite U’21 -61 kg brązowy krążek wywalczyła Julia Maślanka, zawodniczka UKS Ukemi Kobylin.