2. /
  4. /
  5. Udane zakończenie jesieni
Waldemar Wronecki

Pewnym zwycięstwem zakończył rundę jesienną Piast Kobylin. Podopieczni trenera Marka Nowickiego pokonali na własnym terenie Zefkę Kobyla Góra 3:0. Była to ich dziesiąta wygrana w tym sezonie ligowym.

Miejscowi nie mieli problemów z pokonaniem rywali, którzy przyjechali do Kobylina w zaledwie jedenastu. Po pierwszej połowie Piast prowadził dwoma bramkami. W 21. minucie Patryk Kamiński, po dośrodkowaniu w pole karne, wycofał futbolówkę na linię szesnastki, a Jakub Szymanowski mocnym uderzeniem po ziemi nie dał szans bramkarzowi Zefki.

Pięć minut później fantastyczną asystą popisał się strzelec pierwszego gola. Po długim podaniu w pole karne piłkę przejął Dominik Snela i strzałem głową przelobował wychodzącego z bramki golkipera.

Wynik spotkania ustalił w 53. minucie Adam Kurzawa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego boczny obrońca skutecznie zamknął akcję przy dalszym słupku, pakując piłkę do bramki.

Był to ostatni mecz Piasta w tym roku kalendarzowym. Czy kobylinianie utrzymają drugie miejsce w tabeli na przerwę zimową, przekonamy się po spotkaniu Astry Krotoszyn z Piastem Czekanów.

Piast Kobylin – Zefka Kobyla Góra 3:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Jakub Szymanowski (21’), 2:0 – Dominik Snela (26’ głową), 3:0 – Adam Kurzawa (53’)

PIAST: Poślednik – Wielebiński (73’ Kokot), Wosiek, Pospiech, A. Kurzawa – Snela (86’ B. Kowalski), Szymanowski, M. Kurzawa, Kamiński (80’ Jędrzejak) – Wachowiak (82’ Wciórka), Olikiewicz