Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Udany debiut Michała Kaszkowiaka

2018-03-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Udany debiut Michała Kaszkowiaka
Udany debiut Michała Kaszkowiaka
Akademia Reissa

Bardzo dobrze w zawodach snowboardowych spisuje się Michał Kaszkowiak. Uczeń krotoszyńskiego LO triumfował w Mistrzostwach Wielkopolski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Czarnej Górze oraz zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Snowboardzie Family Cup 2018 w Krynicy-Zdroju.

 

Michał Kaszkowiak na snowboardzie jeździ od ósmego roku życia. – Jeżdżę od 11 lat i już w poprzednim roku planowałem start w zawodach – mówi Michał Kaszkowiak. – Jednak ze względu na warunki atmosferyczne musiałem swój debiut odłożyć.

Krotoszynianin wziął udział w mistrzostwach Wielkopolski w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie amatorów w Czarnej Górze. W swoim debiucie spisał się znakomicie, zajmując pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 18-35 lat. – To zwycięstwo dało mi kwalifikację do kolejnego etapu rywalizacji – opowiada M. Kaszkowiak. – W finale mistrzostw Polski w Krynicy-Zdroju miałem okazję zmierzyć się z trasą alpejską slalomu gigant. Po dwóch przejazdach zająłem trzecie miejsce, pokonując o niecałą sekundę zawodnika sklasyfikowanego na czwartej pozycji.

W Czarnej Górze krotoszyński snowboardzista uzyskał w slalomie czasy 36,70 i 36,22 s. Z kolei w Krynicy pokonał stok w 59,71 i 57,95 s. – Brałem też udział w Grand Prix na poznańskiej Malcie. Udało mi się zakwalifikować do finału Pucharu Poznania. Wierzę, że jestem w stanie zakończyć swój debiutancki sezon miejscem na podium – przyznaje M. Kaszkowiak

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud