Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Uhonorowani za niezłomne zaangażowanie i sportowe osiągnięcia

2024-01-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Uhonorowani za niezłomne zaangażowanie...
Uhonorowani za niezłomne zaangażowanie i sportowe osiągnięcia
TK DACHY

26 stycznia sala kina Mieszko w Koźminie Wlkp. zamieniła się w arenę ekscytacji, wzruszeń i radości podczas XII Gali Sportowca Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie to było okazją do podsumowania całorocznej działalności sportowej, ale przede wszystkim momentem uhonorowania najaktywniejszych zawodników i zawodniczek.

 

Uroczystość było owocem zaangażowania Klubu Olimpiad Specjalnych, działającego przy SOSW w Borzęciczkach, dyrekcji i pracowników tej placówki oraz Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Konin. Na galę przybyli zawodnicy z 16 klubów. W sumie wzięło w niej udział aż 180 uczestników olimpiad specjalnych wraz z trenerami. Licznie pojawili się także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz dyrektorzy szkół i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Gala była okazją do podsumowania całorocznej działalności sportowej, ale przede wszystkim do wyróżnienia najaktywniejszych zawodników i wręczenia im statuetek oraz nagród. Gratulacje i życzenia przekazała Paulina Stochniałek –  członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W duchu determinacji i wytrwałości XII Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych celebrowała niezłomne zaangażowanie i triumfy sportowców ze specjalnymi zdolnościami, udowadniając, że nic nie jest niemożliwe, gdy pasja i wytrwałość się łączą. Każdy sportowiec stał się niezłomnym dowodem na to, że prawdziwa siła nie zna granic. Doceniono nie tylko osiągnięcia sportowe uczestników, ale także zwrócono uwagę na fakt, że sport ma moc jednoczenia, inspiracji i sprawiania, że każdy czuje się silny i ważny, potrafi zmieniać życie, łamiąc bariery, rozpalając marzenia i zapalając serca ogromną pasją do akceptacji i współuczestnictwa.

Niech XII Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych będzie przypomnieniem dla wszystkich, że każdy z nas ma nieograniczone możliwości, a siła wspólnoty potrafi przekształcić marzenia w rzeczywistość. To wydarzenie zainspirowało nie tylko uczestników, ale także wszystkich goszczących, by dążyć do osiągnięć, dbać o innych i rozwijać w sobie empatię, tolerancję oraz zrozumienie dla każdej niezwykłej osobowości.

Po części oficjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach odbył się bal sportowca z wieloma atrakcjami i niespodziankami.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE