2. /
  4. /
  5. W międzynarodowym towarzystwie
KLIBER FINANSE

Karatecy z klubów z powiatu krotoszyńskiego wzięli udział w XVII Harasuto Cup, który odbył się w dniach 9-10 kwietnia w Łodzi. Nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale.

Do rywalizacji w międzynarodowym turnieju przystąpiło ponad 850 karateków z dziewięciu państw. W tym gronie znaleźli się przedstawiciel pięciu klubów z naszego powiatu.

Reprezentujący ASW Nippon Krotoszyn Filip Mosz wywalczył złoty medal w kumite mężczyzn +84 kg. Z kolei jego klubowy kolega, Jakub Romański, uplasował się na piątej lokacie w kumite juniorów -61 kg.

Zawodniczki Klubu Karate Bonsai Rozdrażew wróciły z Łodzi ze srebrem zdobytym w kata drużynowym dziewcząt U’12.

Z ekipy UKS Shodan Zduny na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Adamski, rywalizujący w kumite mężczyzn -67 kg. Dziewiąte miejsce zajął Eryk Szymczak w kumite kadetów -52 kg, a jedenasta była Klaudia Swat w kumite kadetek -54 kg.

Kajetan Woźniak z Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan wywalczył brązowy krążek w kumite kadetów +70 kg, z kolei Jakub Borowczyk znalazł się na dziewiątej pozycji w kumite juniorów -61 kg.

Medalu nie udało się wywalczyć karatekom UKS Ukemi Kobylin. Julia Maślanka zajęła siódmą lokatę w kumite juniorek +59 kg oraz dziewiątą w kumite kadetek +54 kg. Na siódmym miejscu zmagania ukończyli Izabela Wawrzyniak (kumite U’12 -35 kg), Iwo Szczepaniak (kumite U’12 +45 kg) i Joanna Łuczak (kumite U’14 -50 kg). Ta ostatnia była też siedemnasta w kata U’14.