2. /
  4. /
  5. W Pleszewie zdobyli trzy...
KLIBER FINANSE

W dniach 21-22 maja w Pleszewie odbył się 8th Central Poland Open Grand Prix Karate. Zawodnikom z powiatu krotoszyńskiego udało się wywalczyć trzy medale.

Był to turniej rankingowy Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego. Do rywalizacji przystąpiło 659 zawodników reprezentujących 88 klubów z dziesięciu państw. Wśród nich nie mogło zabraknąć karateków z powiatu krotoszyńskiego.

Do Pleszewa udała się sześcioosobowa ekipa ASW Nippon Krotoszyn. Najlepiej spisał się Filip Mosz, który triumfował w kumite mężczyzn -84 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Anna Chlebowska w kumite juniorek młodszych -54 kg. Piąte miejsce zajął Jakub Romański w kumite U’21 -60 kg. Na siódmej pozycji zmagania ukończyli Maja Dolata w kumite 12-13 lat -50 kg), A. Chlebowska w kumite juniorek -53 kg, Patryk Matysiak w kumite juniorów młodszych -52 kg oraz F. Mosz w kumite U’21 -84 kg.

Brązowy krążek wywalczyła reprezentująca UKS Ukemi Kobylin Zofia Łopaczyk, która startowała w kumite 10-11 lat -30 kg. Z kolei Izabela Wawrzyniak była piąta w kumite 10-11 lat -35 kg i siódma w kata U’12.

W zawodach rywalizowali także karatecy Klubu Karate Bonsai Rozdrażew. Zarówno Jakub Dzieweczyński w kata U’12, jak i Aleksandra Sujka w kata U’10 oraz Adam Kaszuba w kumite mężczyzn +84 kg zajęli piątą lokatę.

Spośród przedstawicieli UKS Shodan Zduny Jakub Formanowski dwukrotnie znalazł się na piątym miejscu – w kumite juniorów -76 kg oraz w kumite U’21 -75 kg. W kumite juniorek młodszych +54 kg siódma była Zofia Duczmal.

Siódmą pozycją musieli się również zadowolić zawodnicy Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan – Aleksandra Błażejczyk w kumite 12-13 lat +50 kg i w kumite juniorek młodszych -54 kg oraz Jakub Borowczyk w kumite juniorów -61 kg.