2. /
  4. /
  5. W złocie im do...
DiamondHair

Siatkarze MUKS Ziemia Milicka w weekend bronili tytułu mistrzów Dolnego Śląska. W meczu wyjazdowym to rywale – BTS Elektros Bolesławiec – zdołali odnieść wymęczone zwycięstwo. Na szczęście rewanż w Miliczu przebiegł po myśli naszej drużyny, która ponownie wzniosła puchar.

Sobotnie starcie podopieczni Macieja Pańszczyka zaczęli od mocnego wejścia, zwyciężając 25:19. Rywale nie złożyli jednak broni i wyszli obronną ręką z kolejnych dwóch partii, choć ich przewaga dwukrotnie wyniosła zaledwie dwa oczka. W czwartym secie ponownie lepsi okazali się nasi siatkarze, wygrywając 25:20, co doprowadziło do tie-breaku. Gospodarze ponownie zdołali utrzymać nikłą przewagę i wynikiem 15:13 przypieczętowali triumf w meczu.

Do rewanżu u siebie miliczanie podeszli jeszcze bardziej zmotywowani, a dodatkowy atut stanowił głośny doping kibiców. Wejście w mecz ponownie było bardzo dobre, ale do połowy seta przeciwnicy dzielnie się trzymali, nie pozwalając naszej drużynie zbyt mocno odskoczyć. Ostatecznie musieli jednak uznać czteropunktową wyższość miejscowych.

W drugim secie miejscowi zagrali jak z nut, w pełni kontrolując przebieg seta i wypracowując solidną zaliczkę. Najtrudniejsze okazało się wygranie ostatnich dwóch piłek, ale ostatecznie miejscowi zwyciężyli do 16.

Początek trzeciego seta był zdecydowanie najlepszym fragmentem gry, jaką prezentowali goście, gdyż przez moment wysunęli się nawet na delikatne prowadzenie. Ofiarność i zaangażowanie miliczan pozwoliło odrobić stratę, a następnie domknąć mecz wynikiem 25:22.

Mimo lepszego bilansu setów konieczne było rozegranie jeszcze jednej partii, mającej wyłonić zwycięzców. W tzw. złotym secie ponownie lepsi okazali się nasi siatkarze. Nie powinno to dziwić, w końcu złoty to ich kolor, co sugeruje barwa przywdziewanych koszulek.

Fantastyczna gra na własnym obiekcie pozwoliła w pełni zasłużenie wznieść trofeum Dolnego Śląska. Dla naszych siatkarzy to jednak nie koniec emocji w tym sezonie. Już wkrótce czeka ich międzywojewódzka batalia o prawo powrotu na drugoligowe parkiety, z których zeszli przed dwoma laty.