Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Wakacyjne „podróże” po innych kontynentach

2021-06-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Wakacyjne „podróże” po innych...
Wakacyjne „podróże” po innych kontynentach
GetFree

To już trzeci rok, kiedy dzieci będą mogły poznawać inne kraje i kontynenty. Od 28 czerwca do 16 lipca w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Zduny oraz jej filiach w Baszkowie i Konarzewie odbywać się będą zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat z terenu gminy Zduny.

 

Tygodniowe „podróże” rozpoczną się 28 czerwca w Zdunach i będą trwały do 2 lipca, a następnie – w kolejnych tygodniach – w Baszkowie i Konarzewie.

Podczas spotkań w bibliotece dzieci będą miały okazję poznać odległe kontynenty i państwa, ich faunę i florę, odmienną kulturę i sztukę, a co za tym idzie – również muzykę i tradycję. Przez pięć dni w tygodniu, w trakcie czterech godzin biblioteka oferuje udział w wielu ciekawych warsztatach: kulinarnych, bębniarskich, a nawet etno, prowadzonych przez znanego podróżnika – Roberta Maciąga.

W ostatni dzień odbędzie się wielogodzinna wycieczka do jednego z parków rozrywki, gdzie podczas wspaniałej zabawy dzieci podsumują zdobytą wiedzę, jak również docenią uroki polskiej przyrody. Na tegorocznych spotkaniach w bibliotekach z gminy Zduny najmłodsi odwiedzą Grecję, Australię, Wielką Brytanię oraz cztery regiony w Afryce.

Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 62 721 51 72 lub bezpośrednio w bibliotekach w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie.

Projekt „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję”, podobnie jak w poprzednich latach, dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na tę edycję pozyskano 11 400 zł; a pozostałe fundusze pochodzą z budżetu gminy i od sponsorów.

Przypomnijmy, iż podczas wcześniejszych edycji dzieci miały okazję w niekonwencjonalny sposób poznać Francję, Czechy, Indie, Amerykę Północną, Rosję, Meksyk, Włochy, Japonię oraz Stany Zjednoczone. To pewne, że w wakacyjnej (zdunowskiej) bibliotece świat można poznawać!

EWELINA ZIELIŃSKA

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK