2. /
  4. /
  5. Walczyli o medale w...
TAPAS

19 marca karatecy z naszego powiatu startowali w dwóch turniejach. Reprezentanci Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan rywalizowali w Tczewie, a przedstawicielki UKS Shodan Zduny w Legnicy.

W Arashi Kids Cup zdunowski klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 13 medali. Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyły Dominika Bąkowska (kata do 7 lat), Weronika Swat (kata białe pasy do 9 lat), Aleksandra Adamska (kata 9 lat oraz kumite fantom 9 lat), Natasza Adamska (kata 12-13 lat do 7 kyu), Anna Choma (kumite fantom 10 lat) i Marta Streubel (kumite fantom 12-13 lat). Na drugim stopniu podium stanęły Nikola Jasińska (kata 9 lat), A. Choma (kata 10 lat), N. Adamska (kumite fantom 12-13 lat) i M. Streubel (kata 12-13 lat od 6 kyu), a po brąz sięgnęły Julia Wachowiak (kata do 7 lat) oraz W. Swat (kumite fantom 9 lat).

Zawodnicy Koźmińskiego Klubu Katate Do Shotokan startowali w Grand Prix Tczewa. W turnieju wzięło udział 450 karateków z 68 klubów z 18 państw. Kajetan Woźniak okazał się bezkonkurencyjny w kumite juniorów młodszych +70 kg, a do tego dołożył srebro w kumite juniorów +76, ulegając jedynie reprezentantowi Szwecji. Z kolei Julia Patecka w kumite juniorek -48 kg była piąta.