2. /
  4. /
  5. Walczyli o Puchar Burmistrza
AS MAŚNIAK

Odśpiewany przez wszystkich „Mazurek Dąbrowskiego” rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Impuls.

W turnieju rywalizowało 63 tenisistów z trzech województw – wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Zawody przeprowadzono w sześciu kategoriach. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali Alina Wilk – prezes UKS Impuls, Eugeniusz Koczorowski – sędzia główny, a także Tomasz Kasprzak, Maciej Kołodziejski, Jerzy Wilk i Sabina Malec. Sponsorami zawodów były gmina Zduny, miejscowa Szkoła Podstawowa oraz piekarnia Andrzeja Ratajczyka.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Podlewska (Komorzanka Komorze), a drugie miejsce zajęła Katarzyna Roszczak (UKS Impuls Zduny). W zmaganiach kobiet najlepsza okazała się Paulina Robak (LZS Błyskawica Bożacin), wyprzedzając Weronikę Połczyńską (UKS Impuls Zduny).

Rozgrywki chłopców z rocznika 2006 i młodszych wygrał Antoni Frąckowiak (LKS Spółdzielca Kobylin), a na trzecim stopniu podium stanął Miłosz Kołodziejski (UKS Impuls Zduny). Z kolei w kategorii chłopców z roczników 2001-2005 triumfował Wiktor Malec (UKS Impuls Zduny), a trzeci był Kacper Waszyński (LKS Spółdzielca Kobylin).

W grupie seniorów bezkonkurencyjny okazał się Robert Wachowiak (LKS Spółdzielca Kobylin), a na trzeciej pozycji uplasował się Wiktor Malec (UKS Impuls Zduny). W gronie weteranów zwyciężył Sławomir Grzelski (KS Krotosz Krotoszyn), a trzecia lokata przypadła Stanisławowi Gdyni (LZS Błyskawica Bożacin).

Nagrodzono także najmłodszą zawodniczkę turnieju, którą była Nicole Bartoszko (UKS Żaki Taczanów), oraz najstarszego gracza – Ryszarda Nykiela (LKS Przygodzice).