Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Rywalizowali w turnieju rankingowym

2021-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Rywalizowali w turnieju rankingowym
Rywalizowali w turnieju rankingowym
GetFree

W Pleszewie odbyła się siódma edycja turnieju rankingowego Central Poland Open Grand Prix Karate WKF. W zawodach startowali reprezentanci czterech klubów z naszego powiatu. Ich łączny dorobek to dziewięć medali.

 

Turniej pierwotnie planowany był na kwiecień, lecz został przełożony na czerwiec ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w naszym kraju. W szranki stanęło ponad 500 zawodników z przeszło 60 klubów z czterech państw. Wyniki uzyskane w tych zawodach wliczane są do krajowego rankingu, co oznacza, że mają wpływ na to, czy dany karateka będzie miał szansę dostać się do kadry wojewódzkiej bądź narodowej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan, którzy stawali na podium cztery razy, mimo iż pojechali do Pleszewa w trzyosobowym składzie. Kajetan Woźniak sięgnął po złoto w kumite U’16 open, a ponadto zdobył brąz w kumite U’16 +70 kg. Drugie miejsce w kumite U’16 -63 kg zajął Jakub Borowczyk, z kolei Julia Patecka była trzecia w kumite U’18 -47 kg.

Pięcioosobową ekipą do Pleszewa udali się reprezentanci ASW Nippon Krotoszyn. Na drugiej lokacie uplasowała się Anna Chlebowska w kumite juniorek młodszych open, a na najniższym stopniu podium stanął Filip Mosz (kumite U’21 -84 kg). Ponadto Patryk Matysiak był piąty w kumite młodzików -45 kg, a Robert Król zajął siódmą pozycję i w kumite 10-11 lat -40 kg, i w kata U’12).

Z grona przedstawicieli UKS Shodan Zduny brązowe krążki zdobyli Katarzyna Trafankowska w kata U’21 oraz Jakub Romański w kumite juniorów -55 kg. Na siódmym miejscu zawody ukończyli Eryk Szymczak w kumite juniorów -52 kg i Jakub Formanowski w kumite juniorów open.

Reprezentująca UKS Ukemi Kobylin Zofia Łopaczyk wywalczyła srebro w kumite 8-9 lat -30 kg, natomiast w kumite 10-11 lat -30 kg była piąta. Julia Maślanka uplasowała się na siódmej lokacie w kumite juniorek młodszych open, podobnie jak Jakub Łęcki w kumite U’21 -67 kg oraz w kumite U’21 open.

(LENA)

FOT. Koźmiński Klub Karate Do Shotokan / UKS Shodan Zduny / ASW Nippon Krotoszyn / UKS Ukemi Kobylin

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK