Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Wielka akcja na rzecz mieszkańca Konarzewa

2021-06-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wielka akcja na rzecz...
Wielka akcja na rzecz mieszkańca Konarzewa
TRANS-MED

W niedzielę sołectwo Konarzew zorganizowało Rekreacyjną Akcję Dobroczynną „Dla Sąsiada”. Podczas tego pięknego wydarzenia udało się zebrać 1640,29 zł, które przeznaczone zostaną na rzecz pana Sebastiana.

 

 

Mieszkający w Konarzewie pan Sebastian ma 44 lata i urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Aktualnie porusza się tylko w obrębie swojego domu za pomocą kul w obuwiu ortopedycznym. Z powodu skomplikowanej sytuacji domowej przez wiele lat nie wychodził z domu. Owa sytuacja uległa zmianie i pan Sebastian chce być uczestnikiem życia społecznego i spędzać czas wśród swoich sąsiadów. Aby to było możliwe, potrzebny jest skuter elektryczny. Jego koszt to około 10 tysięcy złotych. Znalazły się jednak osoby o dobrych sercach z otoczenia pana Sebastiana, które postanowiły mu pomóc w uzyskaniu wsparcia instytucjonalnego z PFRON i opieki społecznej. Okazało się jednak, że aby uzyskać pomoc, trzeba mieć wkład własny, który wynosi 2 tys. zł.

W pomoc panu Sebastianowi włączyło się sołectwo Konarzew, które wspólnymi siłami postanowiło zorganizować Rekreacyjną Akcję Dobroczynną „Dla Sąsiada”. Przygotowano rekreacyjne trasy dla biegaczy, rowerzystów i piechurów, którzy wystartowali po krótkiej rozgrzewce. Był też bieg dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji w postaci przeróżnych gier i zabaw.

Po przybyciu na metę uczestnikom zafundowano słodki poczęstunek, przygotowany przez rodzinę pana Sebastiana. Nad bezpieczeństwem czuwała pomoc medyczna.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny, ale każdy mógł wpłacić dobrowolny datek na cel akcji. Pieniądze można było wrzucać do specjalnej puszki bądź wpłacić poprzez terminal płatniczy. Podczas niedzielnego wydarzenia udało się zebrać 1640,29 zł.

Utworzono też zbiórkę za pośrednictwem strony www.pomagam.pl, gdzie zebrano kwotę 2440 zł. Wszystkie pieniądze, przekraczające początkowo wyznaczoną sumę, będą wykorzystane – na zakup wózka o mocniejszym akumulatorze, a jeśli coś jeszcze zostanie, to na rehabilitację pana Sebastiana. Wpłat można nadal dokonywać za pośrednictwem strony pomagam.pl/sebastian44 bądź wpłacając darowiznę na konto: 97 8410 1026 2003 0202 5223 0001, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, z dopiskiem Darowizna dla Sebastiana.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud