Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Wielkie emocje na dohyo w Krotoszynie

2023-09-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Wielkie emocje na dohyo...
Wielkie emocje na dohyo w Krotoszynie
MDECOR

W miniony weekend w Krotoszynie nie brakowało wielkich emocji, związanych ze sportową rywalizacją na wysokim poziomie. W naszym mieście odbyły się bowiem Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów w Sumo. Polska reprezentacja spisała się znakomicie, zdobywając kilkanaście medali.

 

W trakcie oficjalnego otwarcia zawodów Dariusz Rozum – prezydent Europejskiej Federacji Sumo – podziękował samorządowcom gminy Krotoszyn i powiatu za to, że od wielu lat są fundamentem, na którym można budować rozwój sumo. Przy okazji szef EFS wyróżnił troje działaczy tej dyscypliny sportu Srebrną Honorową Odznaką Europejskiej Federacji Sumo. W ten sposób uhonorowano Magdalenę Pawlik, Dariusza Fabianowskiego oraz Andrzeja Jedynaka. – Te osoby już bardzo długo bezinteresownie, z miłości do sportu i do sumo pomagają mi w tworzeniu struktur tej dyscypliny w Polsce i w Europie. Te odznaczenia to wyraz wdzięczności za zasługi wniesione dla sumo – oznajmił D. Rozum.

W hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie do rywalizacji przystąpiło 250 zawodników i zawodniczek z 11 krajów. Najlepiej spisali się reprezentanci Ukrainy, którzy udowodnili, że w tej chwili są w Europie potęgą w sumo. Polacy również spisali się znakomicie. Wielu naszych sumoków stanęło na podium.

Po złote medale sięgnęli Hubert Dęborowski w kategorii 70 kg, Patryk Swora (UKS Samson Kobylin) w kat. 92 kg i Jacek Piersiak w kat. +115 kg. Srebro zdobyli Aleksandra Rozum (TA Rozum Krotoszyn) w kat. 65 kg, Karol König w kat. 115 kg i Mateusz Linka w kat. 115 kg, a także drużyny – kobieca (Wioleta Zając, Monika Skiba, Aleksandra Grygiel i Aleksandra Rozum) i męska (Jacek Piersiak, Michał Luto, Karol König i Jacek Krajewski).

Na trzecim stopniu podium stanęli Natalia Worwa i Justyna Komża w kat. 50 kg, Klaudia Duwer w kat. 55 kg, Paulina Wesół w kat. 60 kg, Monika Skiba w kat. 73 kg, Aleksandra Grygiel-Lis w kat. 80 kg, Zuzanna Krystek (TA Rozum Krotoszyn) w kat. +80, Mateusz Linka w open i Wioleta Zając w open.

(ANKA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 5 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek