Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Wizyta ambasadora Japonii

2018-02-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Wizyta ambasadora Japonii
Wizyta ambasadora Japonii
Akademia Reissa

Do Krotoszyna przyjechał ambasador Japonii Shigeo Matsutomi z małżonką. Goście obejrzeli specjalny pokaz walk, przygotowany przez naszych zawodników, a także zapoznali się z planami stworzenia centrum sumo w Krotoszynie.

Ambasadora z małżonką przywitali burmistrz Franciszek Marszałek, Dariusz Rozum – prezes Polskiego Związku Sumo oraz Dariusz Fabianowski, wiceprezes PZS. – Dla nas, jako działaczy Polskiego Związku Sumo, to wielki zaszczyt, że ambasador Japonii poświęcił swój czas i odwiedził nas w Krotoszynie – stwierdza D. Fabianowski. – Shigeo Matsutomi wraz z małżonką przebywał w Polsce od pewnego czasu, a Krotoszyn był ostatnim punktem jego odwiedzin. Dyplomata miał okazję zobaczyć naszą halę sportowo-widowiskową oraz zapoznać się z planami stworzenia centrum sumo przy ulicy Olimpijskiej – dodaje.

Jednym z punktów programu wizyty ambasadora w Krotoszynie był pokaz walk z udziałem czołowych zawodników w kraju, wywodzących się z naszego powiatu – Michała Fabianowskiego, Arona Rozuma, Mateusza Koniecznego, Artura Pautera, Patryka Swory, Oskara Kmiecika, Mikołaja Mrowińskiego i Kacpra Mikołajczyka.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na wspólny poczęstunek. – Od początku lutego w hali sportowej można podziwiać projekt centrum sumo, które ma powstać przy ośrodku. Mamy ambitne plany, aby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę tego obiektu. Dla nas to ogromne przedsięwzięcie, które pochłonie znaczne środki finansowe, dlatego musimy się odpowiednio do tego przygotować – podsumowuje D. Fabianowski.

(GRZELO)

FOT. TA Rozum Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud