Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Włamywacz został zatrzymany

2021-06-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Na sygnale
  4. /
  5. Włamywacz został zatrzymany
Włamywacz został zatrzymany
LOMBARD SMOK

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili podejrzanego o włamanie do lodówki barowej stojącej w restauracyjnym ogródku na krotoszyńskim rynku.

Do kradzieży z włamaniem doszło 22 czerwca w godzinach porannych. Lodówka usytuowana była w ogródku piwnym jednej z restauracji. Pokrzywdzony stwierdził, iż sprawca uszkodził drzwi lodówki i zabrał z jej wnętrza alkohol w postaci piw. Wartość strat wyceniono na kwotę 130 zł. – Wykonane na miejscu włamania oględziny i przejrzenie monitoringu oraz analiza sprawy szybko naprowadziły kryminalnych z krotoszyńskiej komendy na trop sprawcy przestępstwa. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych mężczyzna podejrzany o włamanie został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Krotoszyna. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy i został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. – czytamy w komunikacie widniejącym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
40-latek z Krotoszyna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 10. Z uwagi, iż mężczyzna w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie na warunkach recydywy. W związku z tym sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę, czyli w tym przypadku nawet 15 lat.

(LENA)

FOT. – KPP w Krotoszynie

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud