2. /
  4. /
  5. Worek medali na Pucharze...
Dariusz Rozum

23 lutego w Dębicy odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów w Sumo. Reprezentanci klubów z powiatu krotoszyńskiego wywalczyli aż 42 medale.

24 razy na podium stawali zawodnicy UKS Samson Kobylin, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej juniorów oraz drugie w klasyfikacji seniorów. Złote krążki z Dębicy przywieźli Julia Jankowiak (kat. 55 kg), Patrycja Dubicka (60 kg), Agata Jarka (70 kg), Mateusz Pieszak (60 kg), Paweł Sikora (70 kg), Piotr Sikora (80 kg) oraz Patryk Swora (85 kg i 92 kg). Ponadto kobylińscy sumocy dziesięć razy stawali na drugim stopniu podium oraz sześć razy na najniższym.

Reprezentanci TA Rozum Krotoszyn wywalczyli 18 medali i uplasowali się na drugiej lokacie w klasyfikacji klubowej juniorów oraz na trzeciej w klasyfikacji seniorów. W rywalizacji juniorskiej najlepsi w swoich kategoriach byli Kacper Mikołajczyk (100 kg i open), Kacper Wiatrak (70 kg), Mikołaj Mrowiński (90 kg) i Zuzanna Krystek (+75 kg i open), a w gronie seniorów triumfowali Aleksandra Rozum (65 kg), Mateusz Konieczny (77 kg) oraz Aron Rozum (115 kg).

Ponadto juniorzy krotoszyńskiego klubu przywieźli z Dębicy jeden srebrny medal i trzy brązowe, natomiast seniorzy dorzucili trzy krążki ze srebrnego kruszcu oraz dwa brązowe.