Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Wpadła w poślizg i wjechała do rowu

2018-03-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Wpadła w poślizg i...
Wpadła w poślizg i wjechała do rowu
ENDORFINA

W miniony piątek doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Henryków (gmina Rozdrażew). Samochód osobowy, którym kierowała 25-letnia rozdrażewianka, podczas wyprzedzania wpadł w poślizg. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który następnie wjechał do rowu.

Na akcję skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i jeden zastęp z OSP w Rozdrażewie, a także Zespól Ratownictwa Medycznego i policję. Jak się okazało, samochód osobowy marki Kia Rio wypadł z drogi i znajdował się poza jezdnią, w pobliskim rowie.

Kierująca autem 25-latka w chwili przybycia straży pożarnej była już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Lekarz po przebadaniu kobiety uznał, iż nie wymaga ona hospitalizacji.

Po zabezpieczeniu terenu działania strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator. Z uwagi na brak wycieków płynów eksploatacyjnych oraz brak innych zagrożeń działania zakończono, a zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

– Do zdarzenia doszło około godziny 7.20 – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. – Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W rezultacie pojazd wpadł w poślizg, a kierująca straciła panowanie nad nim i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta była trzeźwa. Została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych – dodaje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − 3 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK