Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Wspieranie emocjonalnego rozwoju

2021-07-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Wspieranie emocjonalnego rozwoju
Wspieranie emocjonalnego rozwoju
PERŁA ORLA

W minionym roku szkolnym uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Biskupa Michała Kozala w Kobiernie, pod kierunkiem wychowawczyni Dominiki Stasik, przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”, wspierającego rozwój społeczny i emocjonalny dzieci.

 

Projekt ów ma na celu kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec inności, rozbudzanie w uczniach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizację na zrozumienie inności u innych osób, wychowanie w takich wartościach jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek
i wrażliwość.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie dowiedzieli się, co to są emocje, jak się nazywają, czym się charakteryzują i w jaki sposób można je wyrażać. Czwartoklasiści rozbudzali wiarę we własne możliwości, rozwijali wyobraźnię, fantazję oraz kreatywność, poszerzali horyzonty, kształtowali poczucie szacunku do siebie i innych osób.

Ponadto dzięki udziałowi w projekcie dzieci uświadomiły sobie, jaki wpływ mają wypowiadane przez nie słowa. Odkrywały swoje mocne oraz słabsze strony, uczyły się pokonywać trudności, a przede wszystkim wzrosło ich poczucie własnej wartości i samoświadomość.

Zrealizowany w szkole w Kobiernie projekt obejmował pięć modułów – „Kreatywność”, „Wyobraźnia”, „Moc słów”, „Równość”, „Oswajanie strachu”. Pięć razy w roku nauczyciel skupiał się na nauczaniu jednej wartości i miał do dyspozycji wiele sposobów na to zadanie, jak choćby czytanie bajek i opowiadań, omawianie z dziećmi konkretnych cech i zachowań, odgrywanie scenek i ról, rozmowy itp.

OPRAC. (ANKA)

FOT. SP Kobierno

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud