Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Z myślą o bezpieczeństwie na drogach

2021-07-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Z myślą o bezpieczeństwie...
Z myślą o bezpieczeństwie na drogach
Vidia film tekst

15 lipca na drogach powiatu krotoszyńskiego poruszał się specjalny zespół policyjny SPEED. Funkcjonariusze w trakcie działań skontrolowali 89 pojazdów. Odnotowali przy tym 92 wykroczenia.

 

Grupa SPEED, składająca się z najlepszych wielkopolskich policjantów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt, została powołana do tego, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Tym razem na terenie naszego powiatu pojawili się dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na drogi wyjechało dodatkowo siedem oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, z czego pięć z nich było wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale również stan ich trzeźwości. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

W trakcie akcji funkcjonariusze skontrolowali 89 pojazdów. Łącznie ujawnili 92 wykroczenia dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym sześć związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Przeprowadzili 69 badań stanu trzeźwości. Za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego, czyli przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, aż sześciu kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Piraci drogowi będą mogli je odebrać dopiero za trzy miesiące. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h.

(LENA)

FOT. KPP Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud