Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Z pasji do tapicerstwa

2021-06-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Z pasji do tapicerstwa
Z pasji do tapicerstwa
Finestra

Firma Pimaro z siedzibą przy ul. Kościelnej w Lutogniewie działa od około dwóch lat. Jej właściciel wykazuje się wielką pasją do tego, co robi, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług.

 

Piotr Frąckowiak, właściciel firmy, związany jest z tapicerstwem od wielu lat. Swoją przygodę z tym zawodem rozpoczął już w latach młodzieńczych. – Tapicer to mój zawód, którego naukę rozpocząłem w szkole zawodowej – wspomina Piotr Frąckowiak. W pewnym momencie, w poszukiwaniu swojej drogi, wyjechał z Polski, a jako cel obrał Anglię. Wszystko potoczyło się bardzo ciekawie. – Kilka kilometrów od miejscowości, w której zamieszkałem, była fabryka samochodowa Rolls-Royce, gdzie zacząłem pracę. To właśnie tam nauczyłem się tapicerki samochodowej – mówi właściciel firmy.

Po kilkunastu latach pracy za granicą przyszedł czas na powrót do kraju, który okazał się być trudniejszy, niż się wydawało. Dlatego zrodził się pomysł na otwarcie własnej działalności. – Po powrocie do Polski rozpocząłem poszukiwania pracy w moim zawodzie. Bolesne zderzenie z rodzimą rzeczywistością, jeśli chodzi o rynek pracy, spowodowało, że wziąłem do ręki młot i zacząłem kuć w pomieszczeniu gospodarczym. Pomyślałem, że zacznę działać na własną rękę. Miałem jakiś sprzęt, miałem wiedzę i umiejętności, więc dlaczego tego nie wykorzystać? I tak prowadzę już usługi tapicerskie od około dwóch lat – oznajmia P. Frąckowiak.

Pimaro Usługi Tapicerskie to firma, która specjalizuje się głównie w tapicerce samochodowej. W tym też jej właściciel czuje się najlepiej. Pomaga mu w tym niewątpliwie doświadczenie zdobyte w fabryce Rolls-Royce, jak i wielkie zamiłowanie do swojej pracy, które przekłada się na ogromną dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal.

– Tapicerka samochodowa jest znacznie bardziej wymagająca niż meble i chyba to najbardziej mi się w niej podoba. Tutaj nie ma szablonu i nie można się pospieszyć. Do każdego auta trzeba podejść indywidualnie – wyjaśnia tapicer. Do Pimaro bardzo często trafiają samochody zabytkowe, wymagające rekonstrukcji tapicerki. – Bardzo ciekawe jest to, że stare auta są inaczej wykonane niż te, którymi poruszamy się dzisiaj, są zdecydowanie solidniejsze. Wykonując tapicerkę samochodową w pojazdach np. z lat osiemdziesiątych, można z bliska przyjrzeć się temu, jak wszystko było robione kiedyś, jakie różnice pojawiły się na przestrzeni lat. W przypadku takich prac trzeba być dokładnym, precyzyjnym i zwracać uwagę na różne szczegóły – opowiada P. Frąckowiak.

Oprócz tapicerki samochodowej w Pimaro możemy zrekonstruować stare tapicerowane meble, które niewątpliwie po odnowieniu posłużą nam jeszcze długie lata i będą wspaniałą pamiątką rodzinną. Dobrą wiadomością dla miłośników koni jest to, że w Pimaro wykonuje się też usługi związane z tapicerką powozów konnych.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK