Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zacięta walka młodych szachistów

2018-02-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Zacięta walka młodych szachistów
Zacięta walka młodych szachistów
TRANS-MED

Tuż przed feriami zimowymi odbył się trzeci z pięciu zaplanowanych turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach Szybkich. Wśród chłopców drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Krzysztof Matela. W gronie dziewcząt triumfowała Zuzanna Zielezińska.

Otwarte mistrzostwa przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, urodzonych w 2004 roku oraz młodszych. W turniejach obowiązuje system szwajcarski na dystansie siedmiu rund. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie suma punktów zdobytych w czterech najlepszych turniejach, a przy równej liczbie oczek zdecyduje miejsce zajęte na ostatnich zawodach.

Do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej przybyło ponad 40 miłośników szachów. Wśród dziewcząt najlepsza była Zuzanna Zielezińska (SP Sulmierzyce), która wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na kolejnych miejscach plasują się Natalia Grzona (SP Sulmierzyce) i Wiktoria Łukowiak (SP Smolice).

W turnieju chłopców ponownie zwyciężył Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), który tym samym umocnił się na prowadzeniu w „generalce”. Zaledwie dwa punkty mniej mają Tobiasz Przybyło (SP Biadki) oraz Dawid Gustowski (SP nr 4 Krotoszyn).

– Z każdym turniejem przyjeżdżają do nas coraz lepsi szachiści. Chciałbym podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, którzy wspierają nas w działaniach oraz przeznaczają upominki dla uczestników – oznajmił Przemysław Gustowski, organizator imprezy.

Uroczyste zakończenie mistrzostw odbędzie się po ostatnim turnieju w czerwcu. Najlepsi szachiści otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Udział w zawodach jest bezpłatny, a każdy, kto chciałby wziąć udział, proszony jest o kontakt telefoniczny z P. Gustowskim (503 004 919). Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, a patronem medialnym jest Gazeta Lokalna KROTOSZYN.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud