2023-02-17
  2. /
  4. /
  5. Zawodnicy Ceramika nie zawiedli

Bardzo dobrze spisała się ekipa LKS Ceramik Krotoszyn na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Wolnym w Pelplinie. Nasi zawodnicy trzy razy stawali na podium.

Oprócz zespołów z Polski w zawodach wzięli udział reprezentanci Francji, Belgii, Niemiec i Litwy. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła ekipa z Francji, zdobywając 186 punktów. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został krotoszyński Ceramik, a na trzeciej gospodarze turnieju – KS Bloczek Team Pelplin.

Złoto w kategorii do 125 kg wywalczył Robert Baran, który pokonał na punkty 6:0 Kamila Kościółka, reprezentującego ZKS Stal Rzeszów. W turnieju w Zagrzebiu również lepiej zaprezentował się krotoszynianin, który zdobył tam brąz. Wydaje się więc, że to on jest bliżej wyjazdu na turniej kontynentalny.

Jego brat, Radek, walczący w kategorii do 97 kg, stanął na drugim stopniu podium. Złoto zagarnął Zbigniew Baranowski, który zrewanżował się zapaśnikowi Ceramika za porażkę 1:8 na turnieju w Zagrzebiu i w Pelplinie przy remisie 1:1 wygrał na punkty. Wygląda więc na to, że dopiero wyniki ostatniego turnieju w egipskiej Aleksandrii zdecydują o prawie do reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy.

Drugie złoto dla Ceramika i pierwsze swoje mistrzostwo na poziome seniorskim wywalczył Szymon Wojtkowski w kat. do 74 kg. Po dwóch zwycięstwach przez przewagę techniczną w rywalizacji grupowej nasz zawodnik w walce o złoty medal pokonał na punkty 10:5 Patryka Ołenczyna z LKS-u Dąb Brzeźnica.

Dobrze spisali się także Maksymilian Fabiś w kat. do 70 kg i Kacper Nowakowski w kat. do 61 kg, przegrywając swoje pojedynki o brąz.