Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zawody z okazji rocznicy wyzwolenia

2021-01-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zawody z okazji rocznicy...
Zawody z okazji rocznicy wyzwolenia
PERŁA ORLA

24 stycznia odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji 76. rocznicy wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji hitlerowskiej. Wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

 

Imprezę zorganizował Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie. Uczestniczyło w niej 19 zawodników, którzy oddali 44 oceniane serie. Zgodnie z regulaminem uczestnicy mogli poprawiać swoje wyniki dwukrotnie. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Ponadto przeprowadzono turniej 1 strzału i rzutów lotkami.

W gronie młodzików najlepszy okazał się Patryk Matysiak (SP nr 3 Krotoszyn), zdobywając 27 punktów. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Ćwik (SP nr 4 Krotoszyn). Wśród juniorów młodszych zwyciężył Paweł Wiatrak z dorobkiem 44 punktów, wyprzedzając Dariusza Walczaka i Miłosza Marszałka (wszyscy to reprezentanci SP nr 3 Krotoszyn).

Juniorzy i seniorzy strzelali z karabinu i pistoletu pneumatycznego, a łączny wynik decydował o końcowej pozycji. W rywalizacji juniorów najlepiej poradził sobie Mateusz Sroka (LO Krotoszyn), zdobywając 144 punkty. Kolejne miejsca zajęli Martyna Wasielak (ZSP nr 3 Krotoszyn) oraz Krzysztof Panfil (ZSP nr 1 Krotoszyn). W grupie seniorów triumfował Mariusz Minta z dorobkiem 154 punktów. Za nim uplasowali się Robert Wasielak i Mariusz Czubak (wszyscy trzej to reprezentanci ŚK LOK).

Turniej 1 strzału, w którym rywalizowało 14 zawodników, wygrał M. Czubak. W turnieju rzutów lotkami uczestniczyło 13 osób, a najlepszy okazał się Antoni Azgier (ŚK LOK). W Grand Prix zawodów za 2020 rok w turniejach 1 strzału triumfował Szymon Walendowski (SP nr 4), a w rzutach lotkami – Robert Wasielak.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie, wręczyli Leszek Ostojski i Robert Wasielak.

Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie zaprasza na otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, które odbędą się 7 lutego na strzelnicy ZP LOK.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud