Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Zderzenie osobówki z ciągnikiem

2018-04-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Zderzenie osobówki z ciągnikiem
Zderzenie osobówki z ciągnikiem
KLIBER FINANSE

11 kwietnia na drodze krajowej nr 15, pomiędzy miejscowościami Bożacin a Wolenice, doszło do groźnego wypadku. Bilans to dwie poszkodowane osoby i trzy uszkodzone pojazdy.

 

Na akcję skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z OSP Benice, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce, w rowie znajdował się ciągnik rolniczy z agregatem uprawowym, kilka metrów dalej, na jednym pasie drogi, stał rozbity samochód osobowy Ford Mondeo, a na drugim samochód Citroen Berlingo.

Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom forda i ciągnika rolniczego. Osoba kierująca citroenem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Potem poszkodowanych przekazano pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu badań lekarz podjął decyzję o przewiezieniu ich do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, usunęli z drogi plamę oleju i części karoserii. – Kierujący pojazdem marki Ford Mondeo mieszkaniec Koźmina Wlkp. uderzył w tył agregatu uprawy, który był podczepiony pod ciągnik rolniczy marki Ursus, prowadzony przez mieszkańca gminy Krotoszyn – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. – W wyniku uderzenia ciągnik wraz z agregatem został wepchnięty do przydrożnego rowu. Jak się okazało, jadący w kierunku Koźmina Wlkp. samochód Citroen Berlingo, którym kierował mieszkaniec gminy Rozdrażew, najechał na leżące na jezdni elementy jednego z wcześniej wymienionych pojazdów. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia drogowego – dodaje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 9 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK