Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Ze zmiennym szczęściem

2018-03-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ze zmiennym szczęściem
Ze zmiennym szczęściem
Vidia film tekst

Po raz pierwszy w historii krotoszyńskie kluby UKS Trójka oraz UKS Polon połączyły siły, aby rywalizować w rozgrywkach o mistrzostwo Wielkopolski w siatkówce w kategorii młodziczek. Team prowadzony przez Pawła Haszka uplasował się na 21. miejscu.

Warto wspomnieć, że w kategorii młodziczek w Wielkopolsce walczyło ponad 30 zespołów. – System rozgrywek był taki, że już po pierwszej rundzie nasz zespół nie miał możliwości rywalizować o wysokie miejsca – wyjaśnia Paweł Haszek. – Po dwóch zwycięstwach i czterech porażkach pozostało nam walczyć co najwyżej o 19. pozycję.

Druga runda to bardzo dobra postawa połączony sił Trójki i Polona. Dziewczęta zgrały się i w efekcie zakończyły ten etap na pierwszym miejscu w grupie. – Odnieśliśmy pięć zwycięstw i zanotowaliśmy zaledwie jedną porażkę – opowiada trener krotoszyńskiego zespołu. – Sukcesem zakończył się też nasz udział w trzecim etapie, gdyż zajęliśmy drugie miejsce.

Dzięki takim wynikom krotoszynianki awansowały, spośród zespołów walczących o miejsca 19-32, do finałowego etapu. – Niestety, mieliśmy plagę kontuzji – kontynuuje P. Haszek. – Tylko jeden turniej zagraliśmy w pełnym składzie. Pozostałe dwa musieliśmy radzić sobie bez jednej środkowej bloku. W tej sytuacji szukaliśmy różnych rozwiązań taktycznych. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i zanotowaliśmy cztery porażki. Za to, że mieliśmy możliwość udziału w rozgrywkach i za wsparcie chciałbym podziękować Marioli Kaźmierczak, dyrektor SP nr 3 z OI, oraz Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie – dodaje opiekun krotoszynianek.

W naszym zespole zagrały Maria Biegańska, Oliwia Wosiek, Aleksandra Szczotka, Zuzanna Musiał, Nina Staszewska, Zuzanna Sobańska, Patrycja Gmerek, Zuzanna Ochmann, Wiktoria Woźniak i Wiktoria Fabiś.

W rozgrywkach rywalizowała także drużyna UKS Piast Krotoszyn. Dziewczęta z Parcelek zajęły 15. miejsce.

(GRZELO)

FOT. UKS Trójka Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud