2. /
  4. /
  5. Zieloni nie dali rady...
Detektyw Szewc

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odniosła w tym sezonie Astra Krotoszyn. Podopieczni trenera Krzysztofa Wewióra pokonali 2:0 Zielonych Koźminek na ich terenie. Gole strzelili Szymon Juszczak i Dominik Piwowar.

Krotoszynianie przystąpili do meczu bez Dariusza Reyera i Jędrzeja Paczkowa. Ponadto w 25. minucie spotkania kontuzji nabawił się Karol Krystek i musiał opuścić plac gry. Mimo tych trudności Astra wywalczyła komplet punktów.

W 60. minucie Adam Adamski podał na skrzydło do Bartosza Stachowiaka, a ten wbiegł w pole karne, po czym wycofał futbolówkę do Szymona Juszczaka, który pokonał golkipera Zielonych.

Pięć minut później piłkę w pole karne wrzucił Szymon Polowczyk, głową przedłużył Damian Gmerek, a będący na siódmym metrze Dominik Piwowar wpakował ją do siatki.

Goście mieli sporo pretensji do arbitrów konfrontacji. W 69. minucie za dwie żółte kartki boisko opuścił Wojciech Kranc. Za tydzień krotoszynianie zmierzą się na własnym obiekcie z Białym Orłem Koźmin Wlkp. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00.

Zieloni Koźminek – Astra Krotoszyn 0:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Szymon Juszczak (60’), 0:2 – Dominik Piwowar (65’)

ASTRA: Jarysz – Olejnik, Jankowski, Adamski, Polowczyk – Juszczak, Krystek (25’ Roszczak), Mat. Marciniak (46’ Stachowiak), Budziak, Piwowar (85’ Wojtkowiak) – Gmerek