2021-04-28
  2. /
  4. /
  5. Złote mistrzostwa Konrada

W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu. Pochodzący z Krotoszyna Konrad Powroźnik wywalczył w zawodach aż siedem złotych medali!

Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących. Zawody odbyły się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Pochodzący z Krotoszyna pływak, reprezentujący Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT, zdobył aż siedem krążków z najcenniejszego kruszcu.

Indywidualnie Konrad zwyciężył na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym i 50 m stylem dowolnym. Ponadto stanął dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w sztafetach – 4 x 100 m stylem dowolnym oraz 4 x 100 m stylem zmiennym.

– Wielkie podziękowania kieruję do moich trenerów – Kazimierza Bauera i Jerzego Szczykowa – za przygotowanie do tej imprezy. Aktualnie jestem z klubem WKS Śląsk Wrocław w Lublinie, gdzie odbędą się główne Mistrzostwa Polski Seniorów, podczas których powalczę o kolejne rekordy życiowe – mówi Konrad.

Pochodzący z naszego miasta sportowiec przygotowuje się do mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. – Zawody w Lublinie będą przygotowaniem do Mistrzostw Świata Niesłyszących, które według planów mają się odbyć w listopadzie na krótkim basenie (25 m) w Gliwicach. W tym roku to one są moim głównym celem, natomiast w przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie Niesłyszących. Miały zostać rozegrane w grudniu bieżącego roku, jednak przez wzgląd na sytuację epidemiczną w Brazylii zostały przełożone na maj 2022 roku – oznajmia K. Powroźnik.